Nasze… Miejsce Ludzi… Gdzie możemy się uczyć i wzrastać, gdzie możemy być naprawdę sobą….

To miejsce, to nie tylko szkoła, ale wspólnota, wioska, w której widzimy i uznajemy wymianę naszych zasobów, darów, by wspólnie otoczyć dzieci wartościami, z których mogą czerpać. Czasami się śmiejemy, że nasza szkoła to taki niekończący się TUS.

Wymaga to od nas gotowości do podejmowania wszelkich wyzwań - od zaglądania w głąb siebie, po umiejętności rezonowania/ pełnego zrozumienia i empatii towarzyszenia innym. Dlatego też jesteśmy świadkami cudów rozwojowych, zarówno wśród nas dorosłych, jak i dzieci. Nasi absolwenci to świadomi swoich mocnych stron i talentów młodzi ludzie, wyposażeni w wiedzę, rozumienie najbliższego świata i przede wszystkim siebie samych i ludzi wokół.

Nasze mury opuścili pierwszy raz uczniowie klasy ósmej w 2023 roku i wszyscy dostali się do swoich szkół średnich pierwszego wyboru. A to właśnie MY:

 Basia – najbardziej cierpliwa osoba jaką świat nosił. Doświadczając każdego etapu edukacyjnego, od żłobka, przez przedszkole, po szkołę – postanowiła towarzyszyć najmłodszym uczniom w edukacji na ich miarę. Jest wychowawcą klas 1-3 oraz jako terapeuta pedagogiczny wspiera z sukcesami również dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Przeżyje każdą burzę i każdą wojnę z godnością i dla dobra dziecka. Mama dwóch córek i babcia.

Ania – śpiewa, tańczy, recytuje, kiecki szyje, spodnie pruje, nasze dzieci inspiruje. Nauczyciel wczesnoszkolny, wychowawca klas 1-3. Uczy techniki i zasad ruchu drogowego. Organizatorka wycieczek. Uwielbiana przez najmłodszych i nie tylko. Mama Lilki i Anielki.

Ania M. – rozsiewa wiedzę przyrodniczą i ziarna w naszym ogrodzie. Nauczyciel wczesnoszkolny, wychowawca klas 1-3, nauczyciel biologii w klasach 5, 6. Mama Nikoli i Mikołaja. W naszej szkole nauczyła się.. płakać ze wzruszenia.

Ewelina – sprawczyni cudów edukacyjnych. Potrafi zainspirować najbardziej wiedzoopornych. Krytyczne myślenie, kompetencje literackie, kreatywność i kooperacja to jej pedagogiczne wartości. Zakochana nie tylko w języku polskim, ale również w języku serca, który, jak mówi, przyczynia się do realizacji celów edukacyjnych i rozwojowych. Lubi żeglować. Mama Róży, Kuby i Julki.

Agnieszka B. – obudzona o 1. w nocy nie odmówi pomocy. Nasza matematyczka, najlepszy pedagog pod słońcem. Dyrektor pedagogiczny szkoły. Dba o wszelkie szczegóły dokumentacyjne. Opiekuje organizację nauki dla dzieci spełniających obowiązek szkolny w tzw. Edukacji Domowej.

Werka – młodzik zdolny, nie upiorny. Wygrywa wybory miss Akademii i wybiera towarzyszyć dzieciom i młodzieży w sposób bezprzemocowy, by miały szanse korzystać z języka w twórczy i rozwijający sposób. Nauczyciel języka angielskiego. Wychowawca klasy 7. Organizatorka wycieczek. Wspiera świat dokumentacji, gdyż lubi poukładanie i porządek. Uczy dzieci układów tanecznych. Z racji swojej nieuleczalnej choroby inspiruje wioskę do udoskonalania zdrowego trybu życia.

Maciek - cierpliwość, wiara w ucznia i jego nieograniczone horyzonty językowe to podstawa charakteru tego nauczyciela. Potrafi zainspirować nauką hiszpańskiego, zaś sam podróżuje po krajach świata, w których ludzie posługują się tym językiem. Pokazuje młodzieży, jak duży procent ludzi na świecie włada hiszpańskim na co dzień. Pokazuje, że warto.

Ola – szczery uśmiech, serdeczność, muzyka i śpiew - to cała ona. Uczy mówić, pisać, czytać i śpiewać po angielsku. Tworzy szkolny chór i przygotowuje młodzież do egzaminu ósmoklasisty. Mama Antosia.

Mirosław – najbardziej zakręcony geograf w historii, dlatego łączy naukę o ziemi z nauką o jej przeszłości. Podróżnik, który zwozi dla uczniów dziwne mapy i kamienie. Czasami "nudny", ale skuteczny. Z zamiłowania geolog.

Agnieszka S. – dyrektorka , „co ma różowe włosy i ważne są dla niej radości odgłosy”- tak śpiewają o niej uczniowie . Wychowawca klasy 8. Uczy chemii miłości do siebie samych i do innych, zaś w biologii priorytetem jest dla niej, by uczniowie rozumieli, jak i dlaczego działa ich ciało, każda komóreczka oddzielnie i wszystkie we współpracy. Fascynuje ją neurobiologia i psychologia. Podróżniczka, która z każdej wyprawy przywozi do Akademii coś, co karmi bądź edukuje. Wspiera zespół w dążeniu do obranej misji.

Paweł – poza częścią informatyczną tka w szkole sieć życzliwości i życiowej mądrości bycia z małymi i dużymi ludźmi. Potrafi również nauczyć skomplikowanej matematyki, zna się na drukarkach, programowaniu i uprzejmości. Tata Zuzi i Julki mistrzyń Polski w kick-boxingu.

Norbert - z żołnierską skrupulatnością dba o bezpieczną i estetyczną przestrzeń dla nas wszystkich. Administrator budynku. W wolnym czasie inspiruje uczniów do majsterkowania i dbania o porządek.

Monia M. – nauczycielka wiedzy o społeczeństwie i historii, zaraża jednocześnie miłością świadomego życia tu i teraz. Joga i mindfulness to jej pasje, którymi inspiruje naszą wioskę małych i dużych ludzi. Wrażliwość i otwartość na wszystko, co JEST, to cała ona. Chodzące dobro. Wychowawczyni klasy 6.

Monia – była piłkarka ręczna ekstraklasy, dziś tworzy ekstra klasę czwartą, której jest wychowawcą, zaś wszystkie grupy wiekowe dzieci prowadzi w treningu sportowym, dbając o szczegóły zdrowotne, rekreacyjne i umiejętności zespołowe. Człowiek dusza. Współpracująca z wdzięcznością i życzliwością.

Edytka – „szukająca z uczniami”…klasy na swoją lekcję, a tak naprawdę odnajdzie się w każdych warunkach, ufając, że robi to, co robi, najlepiej, jak potrafi. Wspierający nauczyciel języka polskiego. Uczy indywidualnie oraz w mniejszych grupkach dzieci obcojęzyczne. Dusza artystyczna. Ulubiona ciocia w świetlicy młodszych uczniów Akademii. Każdy pamięta marzannę wykonywaną corocznie na Dni Wiosny.

Sylwia – pozytywna pedagog, inspirująca dzieci do otwartości, mówienia prawdy, osobistych zwierzeń. Pozytywna seksuolożka, mówiąca prosto z mostu, co myśli. Zaraża dbaniem o siebie i niezwykłą delikatnością w kontaktach. Prowadzi zajęcia indywidualne z dziećmi potrzebującymi treningu umiejętności społecznych oraz kręgi na temat rozwoju psychofizycznego młodzieży.

Izabela – mediator szkolny, najmądrzejsza na świecie nauczycielka filozofii. Socjolożka, nie opierająca się na jedynie słusznych założeniach. Człowiek poszukujący rozwoju i uniesień twórczych. Prowadzi grupę teatralną, pisze scenariusze dla młodszych i starszych. Szkolna inspiratorka eventów i dni świątecznych w sposób, który zapamięta każdy uczeń i każdy rodzic. Spod jej skrzydeł wychodzą przyszli aktorzy i zdobywcy Oskarów, nie wątpimy w to .

Aleksandra – oaza cierpliwości i spokoju, choć zasady dynamiki ma w jednym palcu . Uczy fizyki i chemii oraz matematyki. Nie tylko doskonale liczy, ale my i dzieci możemy na nią doskonale liczyć. Ważne dla niej, by dzieci umiały nie tyle wszystko, ale by je coś naprawdę ciekawiło. Wychowawczyni klasy 5.

Gabrysia – ciągle waży, ile dzieciom włożyć do koszyczka, by w sam raz nie przeciążyć, ale by wystarczyło się posilić i zainspirować. Dusza umiarkowania życiowego, koordynatorka szkolnej biblioteki oraz wykorzystania w pracach twórczych materiałów z recyklingu. Nauczycielka kreatywnej plastyki oraz spokoju i wrażliwości.

Kinga – nauczyciel logopeda. Starannie przygotowana, zawsze indywidualnie wspierająca każdy proces edukacyjny dziecka, z którym pracuje. Angażuje się na sto procent. Uczy również przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa, do czego przykłada wielką wagę, by wyposażyć młodzież w wiedzę i umiejętności niezbędne we współczesnym świecie zagrożeń. Wspiera szkolne egzaminy ósmoklasisty w przygotowywaniu dokumentacji i organizacji.

Kasia – całe życie szkoły w jednym archiwum. Wie wszystko i zawsze. W nocy i o północy. Zastępczyni dyrektorki. Nauczyciel mianowany, pedagog szkolny, terapeuta pedagogiczny. Posiada antidotum na całe zło – czekoladę i dokumenty. Uwielbia ciszę i humor. Mama Olka.

Agnieszka – muzyka i śpiew. Inspiruje dzieci do kreatywnego ruchu podczas wyrażania siebie w śpiewaniu. I choć czasem szuka te najmłodsze dzieci po szkole, w ostatecznym rozrachunku dumna ze swej roli dyrygenta. Sama dyrektorka czasami odwiedza jej lekcje, by razem pośpiewać .

Justynka - kierowczyni szkolnego busa. Potrafi szybko i bezpiecznie dowieźć uczniów w każde miejsce na ziemi (bo jak ogarnia powiat piaseczyński, to już każde drogi ogarnie ) . Jej zniewalający uśmiech rozpuszcza wszelkie troski, a nawet dramaty życiowe, np. że dziś nie siedzę przy oknie. Z chęcią jest dostępna również na mniejsze i krótsze szkolne wypady. W długie trasy współpracujemy z firmami transportowymi. Ważny jest tu czas pracy kierowcy.

Amelka - ciągle się uczy, jak sprzątać, by było widać i czuć . Czasami się jej udaje i całą przerwę możemy się delektować czystą podłogą…Najważniejsze, że chce wciąż i wciąż.