ZAJĘCIA DODATKOWE

W ramach czesnego proponujemy urozmaicone zajęcia dodatkowe zorganizowane w popołudniowym bloku poobiednim.

Dzieci wybierają czas na odpoczynek, zabawę bądź naukę i zajęcia zorganizowane poza podstawą programową.

Są to:

Teatr - profesjonalna grupa uczniowska , realizująca zadania kreatywnego aktorstwa przeplatanego muzyką, śpiewem, tańcem, dopełnianym kostiumografią, rekwizytami. Rozwija wyobraźnię, kreatywność, samodzielne myślenie, odwagę, sposób wypowiedzi. To również kontakt z literaturą piękną a spektakle przygotowane są na jej podstawie.

W naszym repertuarze mamy już: Opowieść wigilijną, Pchłę Szachrajkę, Lisa Witalisa, Mitologię grecką, Opowiadania Singera i inne…

Gry matematyczne - planszówki rozwijające wyobraźnię, twórcze myślenie, ćwiczenie pamięci, spostrzegawczość i inteligencję.

ECO - ekologia, chemia, ogrodnictwo - rozwijają sposób myślenia i działania na rzecz naszej planety i nas samych. Uczą wyobraźni, kreatywności, zaangażowania , współpracy, dają radość z odkrywania.

Komputery - ciekawe podstawy programowania i zaglądania w świat związków przyczynowo skutkowych rozwijają twórcze myślenie i wiele innych przydatnych w codziennym życiu umiejętności. Uczniowie odkrywają fascynujący świat grafiki komputerowej i obsługi oprogramowania tworząc własne projekty i eksperymentując z różnymi narzędziami. Zajęcia te nie tylko przygotowują do cyfrowego świata, ale także rozbudzają pasję i zainteresowania w dziedzinie informatyki i technologii. To również doskonała okazja do współpracy i nauki w grupie. W ramach zajęć komputerowych dzieci mają również czas na relaks i gry pod okiem nauczyciela.

Joga i mindfulness - uczą poczucia wpływu na własny dobrostan, zadowolenia z życia, opanowania, spokoju, dystansu do własnych ograniczeń, cierpliwości i uważności.

Rozmówki angielskie - zajęcia ćwiczą swobodne mówienie w obcym języku, odwagę, pokonywanie oporów a w konsekwencji celem jest łatwość wypowiedzi i konwersacji.

Kręgi mediacyjne i decyzyjne - uczą świadomości współzależności. Ich celem jest wskazanie i uczenie się intencji wytrwania na pokojowej ścieżce w obliczu wyzwań jakie niesie ze sobą życie, relacje, sposób w jaki działa współczesny świat. Pomagają połączyć się z własnym otwartym sercem, powrócić do połączenia się z najgłębszą istotą człowieczeństwa i współzależności oraz szukania wsparcia, gdy trudne okoliczności powodują osądzanie siebie i innych, poczucie braku mocy, wpływu i wewnętrznej wolności. Są dla naszej społeczności rusztowaniem, które może nas wspierać na ścieżce świadomego życia – życia z wyboru i z dużym obszarem świadomości i wewnętrznej wolności.

Coś z niczego- kreatywne zajęcia plastyczno-techniczne rozwijające poczucie sprawczości, wyzwalające radość tworzenia, pobudzające wyobraźnię i proces planowania. Wskazują również trend wtórnego wykorzystania materiałów.

Plastyczne - zajęcia rozwijają naukę koncentracji, kreatywność, poszerzają wiedzę o świecie, kulturach i tradycjach.

Zmalujmy to - zajęcia kaligrafii, handwritingu, litografii, graficznych eksperymentów.

Małe kobietki - zajęcia dedykowane dla dziewczynek, rozwijające świadomość tożsamości, praw, kreujące wspólne aktywności, rozmowy na każdy intrygujący temat, uczące łagodności dla siebie i poczucia sprawczości.

Piłka nożna - zajęcia sportowe ukierunkowane na konkretne umiejętności gry zespołowej.

Chór - daje poczucie sukcesu, wzmacnia wiarę w siebie, pozwala pokonać nieśmiałość, występy uczą i oswajają z sytuacją prezentacji przed szerszym gronem.