karty

globus

Anna Grzeszczak

Przedszkole „Pluszowy Miś” – to tu się wszystko zaczęło…
Tu rozpoczęłam swoją edukację oraz rozwój, tu zdobyłam doświadczenie i to tu poznałam i zgłębiałam wiedzę na temat idei Porozumienia bez przemocy, którą realizuje przedszkole. Tu właśnie nauczono mnie, jak w życiu codziennym można rozwiązywać problemy, które wynikają z nieumiejętnego komunikowania się.

Dbając o realizację idei przedszkola brałam czynny udział w szkoleniach poszerzających wiedzę o NVC (spotkania organizowane w przedszkolu oraz w Szkole empatii w Warszawie). Spotkania te wpłynęły znacząco na mój osobisty rozwój i lepszą współpracę nie tylko z przedszkolakami, ale też z własnym dzieckiem. Chcąc się bardziej rozwijać i podnosić kwalifikacje uczestniczyłam między innymi w następujących warsztatach:

  • Wesołe i kolorowe zabawy z chustą
  • W krainie papieru – zabawy ruchowe do wierszy i piosenek z wykorzystaniem różnych form papieru
  • Terapia muzyką i ruchem : Jak sprawić by dzieci słuchały Cię… bardziej?

Kolejnym etapem a zarazem chęcią dalszego rozwoju było podjęcie przeze mnie pracy w naszej szkole „Akademii Rosenberga” jako asystent nauczyciela. Tu obecnie poszerzam moją wiedzę i każdy dzień utwierdza mnie w tym jak ważna jest w życiu empatia i szczere wyrażanie siebie.

Dzięki mojej pracy w takim właśnie miejscu jak to, życie moje i mojej córki stało się spokojniejsze a przede wszystkim szczęśliwsze.

 

Akademia Rosenberga
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Ul. Kwitnącej Wiśni 13
Łoziska
05-506 Lesznowola
696-068-488